A GROTTA Alapfokú Művészeti Iskola székhelye a város Művelődési Házában található.

6640 Csongrád, Szentháromság tér 8.

László Eszter a Grotta Alapfokú Művészeti Iskola képzőművészet tanszakos diákja a Fiatalok a Kultúráért díjat vehette át Csongrád városháza dísztermében. Gratulálunk! László Eszter művészeti tanulmányait 2016-ban 6 évesen, óvodás korában kezdte a Grotta Alapfokú Művészeti Iskolában. Szorgalma és alkotási kedve a mai napig töretlen. Számos technikát sikeresen kipróbált az évek folyamán, de a festészet és a tűzzománc technika áll hozzá a legközelebb. Évente több pályázatra is készült, alkotott: 2017/2018. -UNICEF Magyarország alkotópályázata „A világ, amelyben élünk” és „Felnőttként ilyen világban szeretnék élni” – VII. Országos Festészeti Verseny -„Védd Természetesen” Alsó-Tisza vidéki Környezetvédelmi és Vízügyi Igazgatóság rajzpályázata 2018/2019. – DFT-Eseményközpont „Mit jelent számomra a karácsony” rajzpályázata – Álom, álom, édes álom, álmodjunk” A Csongrád és Térsége Ált.Isk. Piroskavárosi Ált. Iskolája rajzpályázat 2019/2020. – Örömhír Alapítvány Creation rajzpályázata 2020/2021. – VII. Országos Textil-, Bőr-, és Kézműves Verseny Döntőbe jutott 2021/2022 – VIII. Országos Grafikai Verseny Teleki-Wattay Művészeti Iskola és AMI. Emléklapot kapott – II. Országos Tornyai János Festészetversenyen Emléklapot kapott 2022/2023. – VI. Országos Fém- és Zománcműves Verseny Szeged 2023. május 26.-27. Döntőbe jutott és kategóriájában különdíjban részesült. Tehetségének kibontakozását látva, technikai tudása az évek folyamán egyre alaposabb, pontosabb lett. Korábbi tanárainak munkája is elősegítette, felépítette a rajzi és festészeti technikák elsajátítását, amelyet idén tovább fejlesztve a tűzzománc technikával az Országos Fém-és Zománcműves Versenyen korcsoportjában ilyen szép eredményt érhetett el. Eszter kitartó alkotási kedve példaértékű. László Eszter felkészítő – tehetséggondozó tanára: Pétersz Nóra tanárnő.

Szóljon hozzá

Kérem javítsa ki a hibás mezőket.

Üzenet elküldéséhez szükséges megadni*