A GROTTA Alapfokú Művészeti Iskola székhelye a város Művelődési Házában található.

6640 Csongrád, Szentháromság tér 8.

Fajkusz Nóra a Grotta Alapfokú Művészeti Iskola képzőművészet tanszakos diákja a mai napon a Fiatalok a Kultúráért Díjat vehette át Csongrád városháza dísztermében. Gratulálunk!

“Fajkusz Nóra művészeti tanulmányait 2016-ban 6 évesen kezdte a Grotta Alapfokú Művészeti Iskolában. Szorgalma és alkotási kedve a mai napig töretlen. Számos technikát sikeresen kipróbált az évek folyamán, de a festészet áll hozzá a legközelebb. Évente több pályázatra is készült: Az első pályázata a 2016/2017-es tanévben Egészségünk védelmében című rajzpályázat. A 2017/2018-as tanévben három pályázatra is alkotott: – UNICEF Magyarország alkotópályázat kiírása „A világ, amelyben élünk és Felnőttként ilyen világban szeretnénk élni” címmel. – VII. Országos Festészetversenyre – és a Védd természetesen Alsó-Tisza vidék Környezetvédelmi és Vízügyi Igazgatóság által meghirdetett rajzpályázat. 2018/2019-es tanévben az I. Tornyai János Országos Festészetversenyre készült, illetve az „Álom, Álom édes álom, álmodjunk” címmel a Csongrád és Térsége Általános Iskolák, Piroskavárosi Általános Iskola szervezésében meghirdetett rajzpályázatra is készített alkotásokat. A Hagyományok Háza által meghirdetett Karácsonyi rajzpályázatokra a 2019/2020-as tanév óta minden évben készít festményeket. Ebben az évben a VII. Országos Rajzfilmünnep rajzpályázatára is a „Hogyan képzeled el a jövőt” címmel került beküldésre munkája. A 2020/2021-es tanévben ismét festészeti versenyre készült, a VIII. Országos Festészeti Versenyre az aquarell festészeti technikát választotta, amely erőssége. A 2021/2022-es tanévben Tehetsége a grafikai technikák irányban is megmutatkozott, amikor a VIII. Országos Grafikai versenyre készült. Linómetszetet készített nagy precizitással. A tustintával és a szénnel való alkotásaiban ugyanakkor felfedezhetőek a festészethez köthető stílusjegyei. 2022 májusára a több évnyi gyakorlás, alkotás meghozta számára az igazi visszaigazolást, a II. Országos Tornyai János Festészetversenyen, melyet 3 évente rendeznek, 375 beérkezett pályamunka közül Nóri alkotása is beválogatásra került a döntőbe, a festőművészekből álló zsűri által. 2022. Május 14-én, Hódmezővásárhelyen A Péczely Attila Alapfokú Művészeti Iskola által került megrendezésre a döntő, ahol a helyszínen elkészített alkotásokat zsűrizték. Izgalommal teli nap volt és Nóri a zsűri döntése alapján, a korcsoportjában Különdíjban részesült. Iskolánk büszke eredményére. A művészeti órákon Tűzzománc képeket is szívesen készít, előnyben részesíti a színesebb kompozíciókat. Tehetségének kibontakozását látva, technikai tudása az évek folyamán egyre alaposabb, pontosabb lett. Aquarell technikával készült képei, és az Országos Versenyen készített „Holt-Tisza” részlete is, a meleg színek használatával mindig vidám hangulatot árasztanak, olyanok, mint Ő, csupa vidámság, jó kedv és Öröm. ” Fajkusz Nóra felkészítő – tehetséggondozó tanára: Pétersz Nóra tanárnő.

Szóljon hozzá

Kérem javítsa ki a hibás mezőket.

Üzenet elküldéséhez szükséges megadni*