2011. Május 20-21. III. Országos makett- és papírtárgykészítő-, fatárgykészítő-, fémműves Verseny – Badacsonytomaj

Felkészítő Boneczné Bakó Anikó tanárnő

Verseny hivatalos meghirdetése:

A verseny időpontja: 2011. május 20-21.
Rendező: Balatonfelvidéki Szín-Vonal Alapfokú Művészetoktatási Intézmény

A verseny célja: Az alapfokú művészetoktatás képző- és iparművészeti ágán tanuló diákok, makett- és papírtárgykészítő, fatárgykészítő és fémműves tudásának megismerése, a tanulók tárgytervező, kivitelező, eszközhasználó képességeinek, esztétikai igényességének, kreativitásának értékelésére.

A verseny jellege, részei: Az elődöntő pályázati, a döntő gyakorlati verseny.
A verseny fordulói: Iskolai válogató, országos forduló (elődöntő és döntő)

A verseny kategóriái:
A) Makett- és papírtárgykészítő
B) Fatárgykészítő
C) Fémműves

Korcsoportok:
I. korcsoport: 1999. május 31. és 2001. június 1-je,
II. korcsoport: 1996. május 31. és 1999. június 1-je,
III. korcsoport: 1993. május 31. és 1996. június 1-je,
IV. korosztály: 1989. május 31. és 1993. június 1-je között született tanulók.

Az intézmények kategóriánként és korcsoportonként maximum 6-6 pályamunkával (fővel) nevezhetnek.
Egy tanuló csak egy kategóriában nevezhető.

ELŐDÖNTŐ
A pályamunka tartalmi követelményei: A pályamunka témája szabadon választott.
A választott műfajban készült alkotás tükrözze a tanuló tantervi követelményeknek megfelelő tudását.
A pályamunka formai követelményei:
A tanulók által készített pályamunkákról kérünk több nézetben készült fotódokumentációt (mely lehet jó minőségű fotónyomtatás is) minimum A/5-ös méretben, valamint pályamunka leírást.

Az értékelés szempontja:
A választott tevékenység tantervi követelményeinek megfelelő ismeretek alkalmazásának színvonala, a munka mívessége, eredetisége.
A pályamunkát beküldő iskolák az elődöntő eredményéről (a döntőbe jutásról) 2011. április 27-éig kapnak értesítést elektronikus úton.

ORSZÁGOS DÖNTŐ
Versenyfeladatok:
Szabadon választott feladat: a tanuló által választott témára szabadon választott technikával tervezés, illetve tárgyalkotás hozott alapanyagokból, mely térjen el a beküldött pályamunka témájától és technikájától.
A feladat megoldására adott idő: 5 óra
Kötelező feladat: megadott témára tervezés, tárgyalkotás a helyszínen biztosított alapvető és hozott alapanyagokból.
A feladat megoldására adott idő: 5 óra

A) MAKETT- ÉS PAPÍRTÁRGYKÉSZÍTŐ KATEGÓRIA

Kötelező feladatok:
I. korcsoport: Mitikus hőst megjelenítő wayang figura készítése karton és egyéb anyagok felhasználásával.
II. korcsoport: Figurális mobil készítése.
III. korcsoport: Helyspecifikus köztéri plasztika tervezése a versenybizottság által megadott két helyszín valamelyikére. A tervét vagy annak kicsinyített mását készítse el a biztosított alapanyagokból.
IV. korcsoport: Adott logó elkészítése a sokszorosító grafikai eljárások valamelyikével (pl: fóliadúc, papírdúc, fametszet, linómetszet, rézkarc…).

B) FATÁRGYKÉSZÍTŐ KATEGÓRIA

Kötelező feladatok:
I. korcsoport: Egyszerű mértani elemek variációjára épülő puzzle játék készítése, rétegelt lemezből.
II. korcsoport: Mosósulyok spanyolozással történő díszítése.
III. korcsoport: Domborfaragású bot készítése.
IV. korcsoport: Intarzia munka létrehozása 40×40 cm-es fa alapra.

C) FÉMMŰVES KATEGÓRIA

Kötelező feladatok:
I. korcsoport: Ékszer készítése fémlemez és –huzal felhasználásával.
II. korcsoport: Zománcozott kitűző vagy övcsat készítése.
III. korcsoport: Cégér makettjének készítése fémlemezből fűrészeléssel.
IV. korcsoport: Domborított lemezrelief készítése.

2011_05_g13

SONY DSC

2011_05_g20

SONY DSC