2010. Április 23. Bízd a gyermekekre – Közelítés Művészeti Galéria és az Apró Léptek Alapítvány nemzetközi gyermekrajzpályázata

Felkészítő Boneczné Bakó Anikó tanárnő

A pályázat címe: “Bízd a gyerekekre!” gyermekrajz pályázat
Kiíró: Közelítés Művészeti Galéria és az Apró Léptek Alapítvány

Pályázhat: bármely óvodás, ill. alsó tagozatos gyerek Magyarországról vagy a határokon túlról
“Bízd a gyerekekre!” gyermekrajz pályázat

A pályázat kiírója: Közelítés Művészeti Galéria és az Apró Léptek Alapítvány

Lehetséges pályamunkák: Bármilyen technikával készült rajz vagy festmény, amely az alább mellékelt 7 vers bármelyikének ábrázolására készült. A munkák mérete tetszőleges, egy alkotó, maximum öt képpel pályázhat.

A pályázók köre: Pályázhat bármely óvodás vagy alsó tagozatos általános iskolás Magyarországról, vagy a határokon túlról

Értékelés: a pályamunkákat zsűri értékeli. A beérkezett képek kiállításon kerülnek bemutatásra, 2010 májusában. A pályamunkák elemeinek felhasználásával a pécsi Fecskefészek Gyermekotthon és Bölcsőde (és más gyermekintézmények) falait díszítjük, oly módon, hogy a rajzokat művészek fogják a falakra “varázsolni”.

A pályázat eredményét az alapítvány honlapján tesszük közzé (http://www.aproleptek.ini.hu), a nyerteseket postán értesítjük.

Nyeremények: a zsűri által kiválasztott képek alkotója tárgyjutalomban részesül (könyv, kreatív eszközök, játékok). Minden alkotót meghívunk a kiállítás megnyitójára, ami egyben a megszépült intézmény avatója is lesz, előreláthatólag 2010 májusában.

A kiírók fenntartják a jogot, hogy a pályázatot megfelelő pályamű hiányában eredménytelennek nyilvánítsák. A pályázat beadásával a pályázó hozzájárul, hogy neve feltüntetése mellett munkái további térítésmentes felhasználásra kerüljenek.

A képek a következő versekhez készülhetnek:

Nánai-Szűcs Dóra: Tudomány
Gyurcsák Nikolett: Ideges vagyok
Grossman Marci-Grossman Gréti: Békamuzsika
Csák Hanna: Miért jó, ha van testvéred?
Kocsubej Péter: Tigrisbunda
Vajda Nóra Anna: Ha lenne egy lovam – pályamunkákhoz választott vers