A GROTTA Alapfokú Művészeti Iskola székhelye a város Művelődési Házában található.

6640 Csongrád, Szentháromság tér 8.

Kérem javítsa ki a hibás mezőket.

Üzenet elküldéséhez szükséges megadni *

2009. Április 3-4. Győr III. Országos Textilműves, bábkészítő, bőrműves verseny döntő

Felkészítő Boneczné Bakó Anikó

 Hivatalos versenykiírás:

 A verseny időpontja: 2009. április 3-4.
Rendező: Kovács Margit Általános Művelődési Központ,

A verseny célja: Az alapfokú művészetoktatás képző- és iparművészeti ágán, textilműves-, bábkészítő és bőrműves tanszakon tanuló tehetséges diákok képességeinek megismerése, a választott tanszakon megszerzett ismeretek önálló, gyakorlati alkalmazása, különös tekintettel:
– a tanulók kreativitására, tárgytervező, kivitelező, alkotó képességeire,
– a megismert műhelytevékenység anyagaival, eszközeivel való bánni tudásuk értékelésére.

A verseny jellege, részei: Az elődöntő pályázati, a döntő gyakorlati rendszerű.
A verseny fordulói: Iskolai válogató, országos forduló (elődöntő és döntő).

A verseny kategóriái:
A/ Textilműves kategória
B/ Bábkészítő kategória
C/ Bőrműves kategória

DÖNTŐ
Az országos döntő feladatai:
Szabadon választott feladat (a tanuló által választott témára szabadon választott technikával tervezés, illetve tárgyalkotás) 4 órás időtartamban (hozott alapanyagokból)
Kötelező feladat (megadott témára tervezés, tárgyalkotás hozott alapanyagokból) 5 órás időtartamban.

Kötelező feladatok:

A/ Textilműves kategóriában:
I. korcsoport: textilfestés, nyomat technikájának felhasználásával használati tárgy készítése.
II. korcsoport: lakástextil szövése.
III. korcsoport: nemezeléssel lebegő kompozíció készítése.
IV. korcsoport: textilplasztika készítése.

B/ Bábkészítő kategóriában:
I. korcsoport: gyűszűbáb készítése.
II. korcsoport: árnybáb készítése.
III. korcsoport: pálcás báb készítése.
IV. korcsoport: marionett báb készítése.

C/ Bőrműves kategóriában:
I. korcsoport: díszítővarrással, hímzéssel, gyöngyfelvarrással tárgy készítése.
II. korcsoport: rátétes díszítménnyel tárgy készítése.
III. korcsoport: szironyozás, fűzés technikájával tárgy készítése.
IV. korcsoport: bőrdomborításos tárgy készítése.

Az országos döntőben részt vevő versenyzők létszámát a versenybizottság határozza meg.

A verseny helyezései, díjai: A versenybizottság minden kategóriában, korcsoportonként I., II., III. helyezést és különdíjat adhat ki.

Szóljon hozzá

Kérem javítsa ki a hibás mezőket.

Üzenet elküldéséhez szükséges megadni*